گپ و گفت مادرانه

سلام

مدتیست که ذهنم در گیراست. ذهن ما هم مثل خانه ی ما گاهی نیاز به تمشیت دارد. وقتی در هجوم افکار مختلف قرار می گیریم لازم است فرصتی فراهم کنیم و به زوایای ذهن مان بدقت نظر کنیم. مطلبی که ذهن مرا به خود مشغول کرده نقش جدیدی است که این روز ها به سایر نقش هایم افزوده شده.

        مادرزن...........

 کسانی که از دغدغه های یک مادر (1) تا اینجا همراه من بوده اند بخوبی می دانند ( یا شاید من اینگونه می پندارم) که من همیشه دوست داشته ام در ایفای نقش متفاوت باشم.

پذیرش هر نقش جدیدی در زندگی نیازمند کسب مهار ت لازم برای ایفای هر چه بهتر ان است.  با پیشرفت علم و تغییرات مدرنیته بر روی زندگی امروز  نیاز به نگرش جدید  و فرا زمانی بیش از هر زمانی احساس می شود. به نظر من موضوع خانواده و جایگاه و  نقش افراد در ان بایستی بدقت و متناسب با زمان حال با نگاه فرا زمانی به اینده تبیین و تعیین شود.

وقتی جهان به دهکده ی جهانی تبدیل شده و ارتباطات با سرعت زیاد  و در ابعاد بزرگتری در حال شکل گیری است  نیاز به شناخت و بررسی باورها و کار آمدی انها از مهم ترین اموری است  که باید در برنامه های مان جایی را برای ان پیدا و باز کنیم.

دلم می خواهد به کمک این پنجره و تبادل نظر با شما دوستان و فرزندان عزیزم به راهکار درستی برای ایفای نقش جدیدم برسم.

پی نوشت : مایلم نقش جدیدم با نقش همسر ی و مادری ام تداخل نداشته باشد.

/ 7 نظر / 4 بازدید
شقایق

سلام به مادر خوب ومهربانم[گل][گل][گل] از اینکه حال ثنا رو می پرسین خیلی ممنونم...حالش بهتره [لبخند]از بابت توصیه های غذایی هم خیلی ممنونم [قلب][بغل]شما فوق العاده خوبین و این خوبی تو همه نقشهای زندگیتون جاری میشه و همه از بودن شما در کنارشون لذت میبرن مطمئنم که آقاداماد هم مستثنا نیستن و به داشتن مادر زنی مثل شما افتخار می کنن[فرشته] البته بعضی مواقع آقایون داماد یه زمینه ذهنی قبلی از مسائلی مثل مادر زن دارن و هر چی هم که خوبی ببینن بازم زیاد خوشبین نیستن!!

فرید

مادر جان گر چه این حقیر لایق نظر دادن نیستم ولی شما جسارت منو با دیده اغماض بنگر. به نظر من مادر زنی میتونه رابطه مادرانه با داماد داشته باشه که هیچ فرقی بین این دو نگذاره یا اینکه پسر هیچ موقع فکر نکنه که مادر دختر همه ی تلاشش و اعمالش برای حفظ منافع دختره.در این صورت پسر در مقابل مادر زن جبهه گیری میکنه و همه اعمال مادر زن رو با اون ذهنیت میبینه.گر چه به شخصیت پسر هم بستگی داره که خود شما دنیا دیده ای ماشالله.

سید محمدرضا هاشمی زاده

شهادت رییس مذهب شیعه جعفری امام جعفر صادق ع به شما رهرو راستین آنحضرت دوست صمیمی عزیزم تسلیت میگویم...........(.صادق آل محمد(امام جعفر صادق ع) .............. توعلم نبی را به جهان آییــــــــنه داری سرفصل صمیمانه ترین روح بهـــــــــاری ...... گل میشکفد وسعتی از جلوه ی خورشید با این همه اندیشه ی روشن که تو داری ....... یک عالمه از غربت یخ بســــــته ترین رود از هرم کلام تو در عا لـــــــــم شده جاری ....... خورشـــــید ترین طلعت انوار خدایـــــــی مجموعه ی صدقی و کمالــــــی ووقاری ........ تو آینه ی حسن خدایـــی که به حسرت در خاک بقیعــــــی که پر از گرد وغباری ........ تقدیم به تو وسعــــــت بارانــــی اشکم برآینـــــه ی سنگ مــــــــزاری که نداری..............شعر هاشمی زاده

روشنک

شما فوق العاده اید من مطمئنم دامادتونم به زودی متوجه می شه که چه مادر زن نازنینی پیدا کرده و مثل همه ما عاشقتون میشه[بغل]

محمد

سلام مادر عزیزم اولا خوشحالم که حالتون خوبه دوما قالب جدید مبارک.و همینطور نقش جدید زندگیتون. اگر در عکس پروفایل عکس یک دسته گل رو بزارید که معرف شماست وبلاگتون دیگه کم و کسری نداره...[گل] ممنون که سر می زنید... منتظر مطالب جدیدتون هستم... بدرود[گل]

یه مرد امیدوار

به نظر من بهتره کاملا خود خودتون باشین. وقتی آدما بفهمن دیگران بخاطر آنها خودشان را تغییر داده‌اند گاهی اوقات توقعاتی برایشان پیدا می‌شود که کار را سخت می‌کند. بها دادن به حق و برقراری عدالت بدون توجه به اینکه طرف مقابل چه کسی است (دخترم یا دامادم) باعث می‌شود که این دو با آرامش خاطر به برقراری ارتباط با شما بپردازند چون می‌دانند شما همیشه قابل اتکایید و می‌شود به عنوان یک میزان تمام عیار از شما بهره برد. برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم و می‌دانم که خواهید بود.

یوتاب

راستش من شدیدا با اقا فرید موافقم